Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

Ceny oceňující zásluhy v nejrůznějších oborech, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností spojených s naším regionem.

 

CENA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

Veselí nad Moravou

Manželé Vlasta a Jaroslav Smutní, cena udělena celoživotní činnost: sběr lidových písní, jejich propagaci a šíření (zakládání souborů lidových písní a tancůvregionu, vydávání zpěvníků lidových písní),  tvorbu písní.

 Josef Zimovčák, cena udělena za mimořádné sportovní výkony a propagaci České republiky ve světě v jízdě na vysokém kole.

 Ing. Martin Hrbáč, za dlouholetou a úspěšnou propagaci a interpretaci lidové hudby.

 

Strážnice

PhDr. Jiří Pajer, CSc., archeolog, historik, etnolog, soudní znalec v oboru historická keramika. Cena Jihomoravského kraje v  roce 1989 udělena jako hudební cena Leoše Janáčka za vydání  zpěvníku Marie Procházková a v roce 2013 udělena za přínos v oblasti archeologie.  Zpěvník Marie Procházková je nejdůkladnější monografií lidového zpěváka, svým rozsahem a zpracováním doposud nepřekonaný.

Doc. František Cundrla, ak. malíř. Cena udělena za přínos v oblasti výtvarného umění v roce 2010.

Ing. Tatiana Pálenská, Cena udělena za přínos v oblasti fokloru v roce 2012.

 

MEZINÁRODNÍ CENA "PURPUROVÉ SRDCE"

MUDr. Jozef Macko,  primář novorozeneckéhop oddělení Zlínské baťovy nemocnice, cena udělena za neonatologii v roce 2010. Žije ve Veselí n. M.  

 

CENA MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Jan Ing. Willen Jongepier, středoškolský profesor, ekolog. Cena udělena za celoživotní práci pro životní prostředí v roce 2010.

 

CENA JOSEFA VAVROUŠKA

Ivana a Jan Jongepierovi, botanička, ekolog. Cena Josefa Vavrouška je nejprestižnější ocenění za vědeckou práci ve prospěch přírody, krajiny a životního prostředí. Cena udělena v roce 2013.

 

 

kudyznudy logo-01

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834