Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

2. 12. 2013
12:23

JAK DO VESELÍ

Pro motoristy

Veselí nad Moravou se nachází na silnici první třídy č. 55 mezi Hodonínem a Uherským Hradištěm. V blízkosti Veselí (cca 40 km) také vede dálnice D2, která působí jako spojnice našeho regionu s Brnem a Bratislavou. Z Brna do Veselí nad Moravou trvá cesta přibližně hodinu a čtvrt, z Bratislavy je pak cesta pouze o čtvrt hodiny delší než z Brna.

 

Hromadná doprava

Autobusové i vlakové spoje do Veselí nad Moravou lze snadno nalézt na portále www.idos.cz. Vzhledem k tomu, že Veselí nad Moravou je významným železničním uzlem, ideální pro cestu do Veselí je použití vlakové dopravy, kterou se dá do Veselí dostat snadno prakticky odkudkoli.

 

Půjčování kol

Pro zájemce o zapůjčení kola je k dispozici půjčovna kol  Českých drah ve Veselí nad Moravou.

Kontakt:

Tel: +420 725 885 643, +420 724 378 691

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

CESTOVÁNÍ PO VESELSKU A OKOLÍ

Stejně jako doprava do Veselí nad Moravou i cestování po zajímavostech Veselska a okolí je velmi snadné a můžete si vybrat hned z několika možností hromadné dopravy. Veškeré informace o dopravním spojení lze nalézt na webu www.idos.cz.

Pro příznivce pohybování se vlastními silami, je k dispozici na Veselsku rozsáhlá a stále se rozrůstající síť cyklostezek a cyklotras (více v sekci Tipy na výlety).

 

Vlaková doprava

Veselí nad Moravou má přímé spojení prakticky se všemi městy Slovácka a také do Brna. Trať č. 340 vede z Brna přes Veselí nad Moravou až do Starého Města u Uherského Hradiště, kde se můžete snadno napojit na rychlostní koridor směrem na Olomouc, Ostravu a Prahu.

Pro cestování po Veselsku slouží trať č. 343 vedoucí z Hodonína přes Veselí nad Moravou do Velké nad Veličkou a dále na slovenské Vrbovce.

Plán sítě IDS JMK naleznete na: www.idsjmk.cz

 

Vlakové nádraží ve Veselí nad Moravou

Adresa:                       Národních mučedníků 700, Veselí nad Moravou 698 01

GPS:                           48°56'55.996"N, 17°22'57.302"E

Odkaz na mapy.cz:      www.mapy.cz 

 

Autobusová doprava

Autobusová doprava představuje ideální dopravní prostředek po Veselsku. Z Veselí nad Moravou se lze dostat do všech obcí patřících do regionu Veselska a nejen do nich. Autobusem se samozřejmě dá dostat i do okolních měst a obcí ležících mimo oblast Veselska. Autobusovou dopravu lze díky integrovanému systému dopravy Jihomoravského kraje velmi snadno kombinovat. Situaci dále ulehčuje fakt, že autobusové nádraží se ve Veselí nad Moravou nachází hned vedle toho vlakového.  

 

Autobusové nádraží ve Veselí nad Moravou

Adresa:                        Národních mučedníků 700, Veselí nad Moravou 698 01

GPS:                            48°56'57.250"N, 17°22'54.899"E

Odkaz na mapy.cz:        www.mapy.cz 

 

Taxislužby

Pokud nejste příznivci cestování vlastními silami ani hromadnou dopravou, můžete využít služeb několika taxislužeb sídlících ve Veselí nad Moravou. Informace o jednotlivých taxislužbách společně s kontaktními údaji naleznete v sekci Praktické informace - služby. Odkaz zde.

 

PARKOVÁNÍ VE VESELÍ NAD MORAVOU

Ve Veselí nad Moravou je parkování v centru města řešeno pomocí systému parkovacích zón a parkovacích automatů. První hodina stání ve všech parkovacích zónách je zdarma, delší čas je již zpoplatněn. Aktuální ceník parkovného v různých parkovacích zónách naleznete na stránkách města Veselí nad Moravou. Všechna místa, jichž se placené stání týká, jsou řádně označena dopravním značením.

Mimo bezprostřední centrum Veselí nad Moravou se dá parkovat bezplatně. V blízkosti centra města se nachází hned několik možností, jak bezplatně zaparkovat. Jedná se především o parkoviště u obchodních domů a záchytné parkoviště u sídliště Chaloupky.

Umístění bezplatných parkovišť naleznete zde.

kudyznudy logo-01

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834