Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

30. 3. 2014
14:21
Městská galerie Panský dvůr

Temné kompozice s rostlinami, které jsou spíše živými bytostmi, kontrastují s obrazy jasnějších barev znázorňující pohledné hipstery.

Ti budou ale stejně jako mandragory a fíkusy jednou tlít a kompostovat... Obě autorky navzdory na první pohled estetické přitažlivosti obrazů spojují temné podtóny pomíjení skrývající se pod listy a vypnutou kůží mladých mužů.

Na společné výstavě dvou malířek, které spojuje, mimo jiné, studium na brněnské FaVU, se protnou dva tematické celky jejich tvorby posledních let. Denisa Krausová se na svých velkoformátových plátnech zabývá alternativami ve zpracování klasického tématu kytic. V cyklu Pugety kolážovitým způsobem spojuje různé fragmenty a vytváří tak nové, až surreální významy a souvislosti. Oproti tomu Barbora Lungová tematizuje ve vystaveném cyklu pohled ženského diváckého subjektu a jeho vztahu k vizuální - a jenom vizuální - slasti v narativním obrazu; ostatně ne nadarmo se jmenuje jeden autorčin dyptich Noli me tangere. Protipól stáří a mládí zde není chápán ve smyslu generačního konfliktu nebo neporozumnění, ale ve smyslu kultu krásy mládí a odvrženosti a marnosti stáří vtělené v současné pop kultuře.

 

Kurátor výstavy: Vojtěch Petratur.

Výstavu uvede akademický sochař a emeritní profesor Kurt Gebauer.

Hudební doprovod: Drumless jazz quartet.

 

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 30. 3. v 16 hodin v prostorách Městské galerie na Panském dvoře.

Výstavu budete moci navštívit až do 18. 5. 2014.

kudyznudy logo-01

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834