Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

28. 4. 2014
8:32
centrum města a okolí

S blížícím se létem se opět můžeme těšit na bohatý kulturní program Veselského kulturního léta.

V letošním roce je to již po třetí co se Veselské kulturní centrum, o.p.s. rozhodlo zpestřit a oživit letní kulturní program ve Veselí nad Moravou a nabídnout tak různorodé společenské vyžití jak obyvatelům, tak návštěvníkům města z blízkého i vzdáleného okolí.

Veselské kulturní léto si opět klade za cíl nabídnout pestrou nabídku všech druhů umění a zároveň tak přispět k oživení nejrůznějších koutů města. V letošním roce se kultura dostane do všech městských částí, které od června do srpna ožijí hudbou, divadlem, filmem či výtvarným uměním.

 

AKCE PRO RODINY S DĚTMI

Pro děti a jejich rodiče jsme opět připravili sérii zábavných odpolední, která se uskuteční pod jednotným názvem Hrátky v parku. Tentokráte se spolu s „hrátkami“ podíváme i do odlehlých koutů města a navštívíme mimo již tradičního Parku Petra Bezruče (7. 9.) i Zarazické centrum (17. 8.), sídliště Hutník (29. 6.) či městskou část Milokošť (27. 7.). Můžete se těšit na širokou nabídku tvůrčích dílen, sportovních aktivit doprovázených divadelním nebo hudebním kulturním programem.   

 

POSEZENÍ NA PANSKÉM DVOŘE

Mezi již tradiční a vyhledávané akce se rovněž zařadili pravidelné večery na nádvoří Panského dvora neboli Turistického centra Veselska. Mimo celoroční nabídku stálých expozic a průběžných výstav je pro vás po dobu letních měsíců připravena bohatá nabídka kulturních pořadů, které se uskuteční každou středu od 18 hodin. Představí se nám místní i vzdálenější soubory s tradičním folklorním nebo i alternativnějším programem. Mimo jiné se můžeme těšit na domácí soubory základní umělecké školy, Radošov a Eldorádo, nebo na hostující jazzové seskupení Fanfán tulipán, či Husama s večerem na téma Blízkého východu a celou řadu dalších.  

 

LETNÍ KINO

Neopomenutelnou součástí letního programu jsou také projekce filmů v letním kině, které se uskuteční jednou za čtrnáct dnů v zámeckém parku u Orchestry. Výběr titulů bude opět pestrý a bude reflektovat dosavadní filmovou nabídku. Mezi vybranými tituly nebudou chybět oblíbené filmy jak komediálního (Nedotknutelní, Pátrání po Sugar Manovi, Grandhotel Budapešť), tak romantického (Lásky čas, Půlnoc v Paříži) či dobrodružného žánru (Hon, Nespoutaný Django). V letošním roce bude rovněž rozšířená nabídka letního kina i o další exkluzivní záležitost spojenou s nočním promítáním přímo v areálu koupaliště.

 

LETNÍ FESTIVALY A PŘEHLÍDKY

Mimo jednotlivé kulturní akce se samozřejmě uskuteční i rozsáhlejší události, které se soustředí na vymezený druh umění. V první řadě nesmíme opomenout již 23. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu Štěpy, který se v letošním roce uskuteční v termínu od 30. 5. do 1. 6. 2014 a opět nám představí podobu folkloru v podání nejmenších zástupců folklorního umění.

V měsíci červenci se uskuteční další ročník multikulturního festivalu Svátek Bláznů (11. – 12. 7.), který každoročně přináší výběr toho nejzajímavějšího z alternativní produkce mladých či již zavedených umělců z oblasti hudby, divadla a výtvarného umění. Zámecký park ožije pouličním a kejklířským divadlem za bohatého hudebního doprovodu. 

Na svátek sv. Bartoloměje se již tradičně uskuteční Bartolomějská pouť s jarmarkem, která se letos uskuteční 23. a 24. 8. 2014 a vedle bohaté nabídky prodejních stánků nabídne rovněž bohatý kulturní program. Nebude chybět ani přehlídka místních dechových hudeb Veselský ryneček, tak večerní koncert v kostele sv. Bartoloměje a nedělní poutní mše s tematicky laděným odpoledním programem.

Mezi novinky letošního léta se řadí i sportovně hudební akce s názvem Unite the Passion (30. 8.), která se uskuteční v areálu koupaliště, přilehlého Komáru a v nedalekém skateparku. V rámci bohatého programu se nám představí nejrůznější extrémní sporty (skateboarding, wakeboarding, ad.) s následnou přehlídkou punk-rockových kapel (Pipes and Pints, The Detectors, Shadow Area, ad.)

 

DIVADELNÍ PROGRAM

Součástí letního programu budou bezpochyby i divadelní představení, které se uskuteční v netradičních prostorech buď přímo v centru města ne v přilehlém zámeckém parku. Bude se jednat například o dnes stále aktuálnější představení Divadla Líšeň Putin lyžuje (7. 6.), nebo o inscenaci vzniklou na motivy Vančurových Rozmarných let s názvem Plovárna (12. 7.), ve které se naplno uplatňují prvky akrobacie a žánru tzv. nového cirkusu. Vedle toho se uskuteční celá řada loutkových představení v podání divadla Kaká (7. 9.) či Toy Machine (27. 7.) a dalších.

 

ROCKOVÉ VEČERY

Na své si přijdou i příznivci tradičních rockových evergreenů a současné bigbítové scény. Jako každým rokem nabídneme sérii večerů v areálu Komár, kde se uskuteční jak Červencová (19. 7.) a Srpnová noc s kapelou Artemis (23. 8.), tak Vzpomínkový večer se skupinami Ferrum a Generace (2. 8.).

 

KONCERTY V AREÁLU PŘÍSTAVIŠTĚ

Jednou z největších novinek letošního programu jsou jistě koncerty pořádané v areálu Přístaviště Baťův kanál. V průběhu léta se nám zde představí stálice české populární scény kapela Chinaski (13. 6.), legendy folklorní scény Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory (26. 7.) a písničkář Pavel Dobeš (5. 9.) či australská kapela Graveyard Train s tvrdou kombinací country a bluegrassu (8. 8.). V současné době je již možné zakoupit vstupenky na všechny plánované koncerty za zvýhodněnou předprodejní cenu. 

 

Více informací na http://vkl.kultura-veseli.cz/.

kudyznudy logo-01

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834