Volejte +420 518 321 881 Jednotna Klasifikace logo 24px info-ico1 Všechny kontakty

31. 10. 2013
9:30
Veselí nad Moravou

Nejvýznamnější turistická atrakce ve Veselí nad Moravou. Baťův kanál je velmi oblíbeným cílem turistů, především pro možnost plavby.

Je zde několik možností, jak mohou návštěvníci absolvovat plavbu. Jednou z možností je vypůjčit si malý motorový člun, který řídíte sami a proplouváte si tak vodní cestou dle svých představ. Tuto malou loďku si můžete vypůjčit na celý den, půlden nebo třeba jen na jednu hodinu. Návštěvníci, kteří se jen chtějí nechat pohodlně vézt, si mohou vybrat některou výletní plavbu na velké lodi určené pro větší skupiny osob. Jedná se o pravidelné plavby fungující na určité trase s různou délkou trvání. Některé plavby trvají pouhou hodinu, pro náročnější návštěvníky jsou připraveny téměř celodenní trasy. Stále více oblíbenou variantou plavby se v poslední době stávají hausbóty. Jejich nabídka se neustále rozšiřuje a návštěvníci tak mohou spojit plavbu po Baťově kanále s poznáním památek v blízkém okolí.

Pro velké skupiny osob je k dispozici také nabídka různých předem sestavených programů. V tomto případě je možné si na loď objednat téměř cokoliv podle vlastních představ – nápoje, gril, občerstvení či přímo nějakou místní specialitu. Plavbu lze také spojit s degustací vína s cimbálovou muzikou nebo harmonikářem. Na všechny plavby lze rovněž zajistit průvodce. Je také možné dohodnout i ucelený několikadenní program. Také je zde možnost kotvení, půjčovna a servis kol. Hned vedle přístavu se nachází penzion, kde se můžete ubytovat nebo využít možnosti občerstvení a posezení na letní terase. Také je tady možnost táboření a stanování v areálu. Pro děti je tady dětské hřiště a konají se zde různé akce nejenom pro děti. Pokud se vše podaří, můžete se příští léto těšit na nové lanové centrum.

Při plavbě po Baťově kanále můžete u města Sudoměřice vidět technickou památku z roku 1939 výklopník, který je ojedinělou stavbou, která sloužila k překládání lignitového uhlí, které se přiváželo po železniční trati z nedalekého dolu TOMÁŠ v Ratíškovicích. Uhlí bylo překládáno z vagonů do lodí, které se plavily po Baťově kanále do otrokovické elektrárny.

Více informací o Baťově kanálu a možnostech plavby naleznete na www.batacanal.cz nebo na našem webu v sekci Aktivní odpočinek - vodní turitiska.

 

Informace o poloze veselského přístavu:

Odkaz na mapy.cz:  www.mapy.cz 

GPS souřadnice:      48°57'16.405"N, 17°22'21.262"E

 

IC Baťova kanálu

Adresa: Zámecká 2, Veselí nad Moravou 698 01

             kancelář - Turistické centrum Veselska - Panský dvůr

                            - náměstí Míru 664, Veselí nad Moravou 698 01

Tel:       +420 518 325 330

E-mail:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Web:     www.batacanal.cz 

  

logo-bottom

inCity-logo-color-basic Facebook-logo-1817834